avatar

Культура радіомовлення

Культура радіомовленняМоже хтось і не помічає проблеми, а мені особисто це вже починає піднадоїдати. Люди просто-напросто не вміють говорити в рацію. Цей постійний флуд, постійна нерозберіха, не ясно кому сказали, що хотіли, ці постійно фрази із втраченим початком. Надоїло. Я навіть розумію, що я також такий є був. В любому випадку це треба виправляти. Для цього є простий набір правил, який легко міг би покращити ситуацію. За приклад буду брати страйкбол. Я надіюсь на живу дискусію по цій темі і розвитком теми.




Перше за все треба запам'ятати, що рації можуть в один момент, або приймати, або передавати. Якщо ви не впевнені, що у вас важлива інформація то подумайте перед тим, як нагадити в ефірі. Якщо на одній частоті дві людини то якось все просто. А от тепер приставте собі, що крім вас є ще, як мінімум 60 людей і всі вони хочуть передати привіт мамі, замовити піцу собі в окоп або приєднатись до акції “Солдати проти спілкування офіцерів”. Буває, що рація не замовкає і сідає вже через півгодини. В такі моменти я просто виключаю апаратуру. А як інакше? Це страшенно відволікає. Дуже важко одночасно грати і реагувати на спам в ефірі.

Правило перше — Завжди кажіть кому адресується повідомлення

Самим кращим прикладом є: “Коля, на зв'язок”. Абонент почувши свій позивний одразу виділить це повідомлення з набору іншого шуму. Скоріше за все вашому співрозмовнику буде цікаво дізнатись хто його викликає. Не соромтесь представлятись. Можна одразу при привітанні сказати “Вася викликає Колю”. Якщо відповідь не прозвучала за 3 сек то можна повторити ще раз. І тільки після того, як абонент відповів “Коля на зв'язку” можете передати основну інформацію.
Деякі рації передають не одразу, як ви нажали на кнопку. Тому спочатку треба почекати 1-2 секунди а потім вже казати. В іншому випадку рація проковтне кусок фрази.

Правило друге — Готуйтесь перед тим як сказати

Повідомлення має бути лаконічним. Не варто розказувати казочки. Фрази, які складається з 2-4 слів я вважаю ідеальними. Якщо ви задаєте питання то після того, як ви представились треба сказати “Питання” або “Прошу уточнення”. Дальше зробити пів секундну паузу і викласти суть. Якщо очікуєте відповідь від співрозмовника то закінчуйте фразою “прийом”. Якщо це був кінець розмови то скажіть “кінець зв'язку”. Якщо ви зрозуміли команду то скажіть “Прийняв”. Якщо ви погоджуєтесь або ні то повідомлення можна скоротити до “плюс” і “мінус” відповідно. Це все можна вважати шаблонами, які дуже спрощують спілкування.
В момент коли хтось кричить імпульсивно фрази типу: “обережно, вони ззаді” призводять до того, що всі обертаються. Це ніяк не придає популярності джерелу.

Правило третє — Дайте поговорити офіцерам

На великих іграх для офіцерів різного рангу виділяють різні частоти. І окремо для інших гравців, щоб мали де поспамити. В кращому випадку гравцям просто дозволяється слухати ці канали, щоб бути в курсі подій, але тільки в самих-самих крайніх випадках щось передавати. Тоді більш-менш можна зберегти порядок.

Правило четверте — Переконайтесь, що кнопка випадково не натиснута

Буквально сьогодні зіштовхнувся з проблемою коли хтось з нашої сторони випадково зажав кнопку. Він притиснув рацію ременем від привода і ми були змушені слухати, як він ходить. Думаю не варто нагадувати, що одночасно може передавати тільки одна людина. Відповідно зв'язку в нас часто не було.

4 коментарі

avatar
Думаю варто добавити ще тег «Страйкбол», тому-що в пошуку ця стаття не буде відображатись!
avatar
Я добавив в розділ з страйкболом. Але на жаль ця проблема існує і в інших видах спорту
avatar
100500 +!!! ту статтю потрібно перечитати кожному хто щойно придбав/має намір придбати рацію і не тільки страйкболістам)А то слухати то польське радіо на великій грі, то ше та розвага))

П.С раз вже торкнулись теми рацій, напиши які частоти використовуються в страйкболі, і можливо поради як вибрати, на що слід звернути увагу, які марки переважно використовують, для нової людини, яка вирішила придбати рацію для страйка
avatar
По спец замовленню :) викладаю частоти

Заодно створив новий блог «Радіозв'язок і Навігація» і переніс цю статтю туди.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.