avatar

Подорож до о.Гран Канарія: враження, ЧаПи, фотозвіт

Звіти: Подорож до о.Гран Канарія: ЧаПи, фотозвіт
«дивовижна, захоплююча, контрастна, вражаюча, часом виснажлива, та все ж така незабутня подорож»
 
«Gran Canaria — це світ в мініатюрі. Кожен побачить тут частинку світу: хтось Грецію — в затишних білих будиночках і вузеньких вуличках, які в'ються вздовж скель, хтось каньйони Америки — різкі і небезпечні, з чубчиками кактусів то там, то тут, хтось пустелю Африки — дюни з розжареним піском… соснові ліси і ще багато цікавого, вражень не перерахувати… тут все по-іншому і це
захоплює!»



«моє найважливіше враження — супер кльові кактуси, мега створіння природи))) вони мене пруть і сняться до сих пір… а ще трошки пальми з бананчиками))) а ще канарська(іспанська) поліція… я таких сексуальних поліціантів ще не бачила»


«незабутні враження від неймовірної пригоди, які будуть ще довго усвідомлюватися і переварюватися. Впевнений на 100%… Хочу ще! Якби не фотки — не повірив би досі, що там був, вважав би, що це мені наснилося»

«як я хочу назад… те відчуття, коли ти далеко, далеко від всього, від турбот, роботи, проблем… я нині перший день на роботі і другий в Києві, і мене чомусь то вбиває… хочеться знові відчути волю, волю від всього, телефону, відчуття часу, відчутя обов'язків… ой… було прекрасно… а ще класно було, як починався ранок, одягала спросоння купальник і в басейн, вийшовши з якого мене чекав Віталік з свіжозвареною кавою)))) оце мега круто»

«Гран Канарія — наче зовсім інший світ, зі своїми горами, рослинністю і культурою. Тут відчувається справжній незабутній і непідробний смак подорожей»

Ось приблизно із такими думками ми й повернулися в Україну. Знову будні, знову за роботу, а може… ну її і гайда на Канари!!!


Як отримати туристичну шенген-візу до Іспанії?

Думаю, багато хто вже мав справу з візами, або хоча б чув щось про шенген і пам'ятає, де вдома лежить закордонний паспорт)) А тепер серйозно, насправді візу отримати нескладно і не мало б бути з цим проблем, за однієї архіважливої умови — правильно сформований пакет документів, який подається у візовий центр, у Львові він на вул.Братів Міхновських, 1. Починати варто з авіаквитків, причому моніторити сайт за декілька місяців до запланованої відпустки, тому що ціни постійно міняються і бажано звісно зловити момент, коли вони найдешевші. Ааа, про квитки написав, а про перевізника ще ні слова, летимо з лоукост а/к Ryanair. Так як це лоукост а/к, є деякі нюанси щодо ручної поклажі, відміни бронювання і чек ін-у квитків, про це тут і на офсайті детальніше. Весь перелік документів на візу тут. Зі страхівкою, фотками, дозволом на обробку персональних даних і заповненням анкети (як заповнювати — тут) труднощів не повинно бути. Тепер найважливіше — забронювати житло, купити квитки і подбати про фінансове забезпечення. Ми фінзабезпечення робили по-різному, головне, щоб сума була відповідна: хтось робив обмінку, хтось ксерокс іменної картки (можна як дебетної, так і кредитки) з чеком з банкомату. Крім цього, ще потрібна довідка з роботи про збереження робочого місця на час подорожі, фрілансерам — не потрібно.
 
Як добратися до пункту призначення?

Львів — Жешув — Жирона — Барселона — Гран Канарія — Барселона — Жирона — Краків — Перемишль — Львів. Ось такий дооооовгий маршрут нашої подорожі. З України, на жаль, райянейр не літає, тому потрібно летіти з Польщі. В нашому випадку — з Жешува. Зі Львова виїхали 9го о 6й ранку, інші рейси не підходили по часу, а потягом — дорожче, о 10й по місцевому вже були в Жешуві, до речі, невеличне охайне і приємне містечко. До аеропорту їздять маршрутки, називаються L, відправляються від зупинки біля залізничного вокзалу (Dworzec PKP), ось розклад. Майже опівночі вже були в аеропорту Жирони (Aeroport de Girona-Costa Brava), поруч з терміналом є автостанція, а о 0.15 останній рейс до Барселони, дають стільки автобусів, аби забрати всіх пасажирів, тому тут без проблем. Весь графік до Барселони і зворотньо до Жирони тут. Близько 2ї ночі були вже в Барселоні, прибуття на а/в Estaci? del Nord, знаходиться в центрі міста поруч з тріумфальною аркою. Виліт на Гран Канарію з аеропорту Ель Прат (Aeroport de Barcelona-El Prat), добиралися громадським транспортом, власне, тут варіантів вистачає — або автобусом, або електричкою. 10го надвечір ми вже заселялися в свої апартаменти на острові. Назад вже більш-менш зрозуміло: до Жирони — автобусом з а/в Estaci? del Nord. З Кракова є прямий потяг до Львова, правда, він дорого коштує, і є тільки один рейс зранку, тому дешевше нам вийшло потягом до Перемишля. Поруч з/д вокзалу в Перемишлі є автостанція, звідки ми якраз встигли на останній рейс, орієнтовно половина 8ї, до Львова. 


Який клімат на острові?

На острові дуже приємний клімат, немає нестерпної жахливої спеки, а дощі взагалі рідкість (частіше буває в північній частині) і постійно дує приємний вітерець. Ввечері звичайно прохолодніше, тому якась легка кофтина чи сорочка з довгим рукавом не буде зайвою. 

Як і де харчуватися?

Харчувалися в основному вдома, самі готували, а в апартаметах є все для цього необхідне: тостер, мікрохвильовка, електроплитка, посуд. Продуктами закуплялися в Alcampo — аналог нашого Ашану і в Mercadona, щось на кшталт нашого Сільпо. Здивувало, що ціни мало відрізняються від наших: щось є дешевше, щось трохи дорожче. При розрахунку карткою в більшості випадків просили показати паспорт або інший документ. А як десь на ескурсії їздили, то брали перекус з собою або шукали макдональдс. Харчуватися в кафешках чи ресторанах — ось що справді дорого, заїхали хіба раз в рибний ресторанчик в містечку Sardina на півночі острова, смачно було, свіжовиловлена рибка, креветки, устриці, смакота одним словом, але й відповідно коштує — на 100 євро посиділи. 

Який ренткар обрати?

Фірм, які пропонують авто в оренду, дуже багато, деякі мають свої точки в аеропортах. Ми замовляли онлайн Сітроен С3 або аналог в Plus Car за місяць до поїздки, номер картки при бронюванні не вказувався. В аеропорту дочекались менеджерів з плюскару, відвели нас на стоянку, заповнили договір, записали двох водіїв, до наших прав зауважень не було на щастя, на місці одразу й оплатили. Замість Сітроена отримали Фольцваген Поло 1.4, майже новий, 30 тисяч пробігу всього. Дуже задоволені, нас 5 тушок з ручною поклажею і продуктами ганяли по місцевих автобанах і 120, і 150 без проблем. За 8 днів спалили бак бензину і приємно були здивовані мізерною витратою палива нашої Жозефіни (так, ми дали їй ім'я!!!). Накатали близько 700 км. Брали машину в аеропорту, там на стоянці і залишили, як нам говорили під час підписання контракту, з тією кількістю бензину в баку, яка було при отриманні (1/4 бака), ключі в спеціальний зелений ящик. Депозит не блокувався. За 8 днів заплатили 79.40 євро всього. Об'їздили весь острів. З платними парковками під шлагбаумами розібралися тільки на 5 день, тому обходилися безкоштовними паркінгами або платними на узбіччях. П.С.Якщо побачите там темно-сіре Поло з трішки погнутим переднім бампером — то наш)).

Де і як розважитися? Що обов'язково треба побачити?

Ось чого-чого, а розваг там вистачає з лишком, на будь-який смак і колір. Водні, повітряні, наземні, екстремальні і не дуже, куча турів по острову… А ми скромно обмежилися аквапарком і зоопарком в Маспаломасі, ось і ось, проте задоволення отримали вдосталь, всього по акції за 2 парки заплатили 46 євро. Об'їздили майже весь острів, містечко Firgas славиться свою мінеральною водою, а на Paseo de Gran Canaria є каскадний водоспад, макети і викладені плиткою герби всіх островів. Містечко Arucas — столиця рому, також відоме церквою San Juan Bautista, релігійною столицею називають містечко Teror зі своєю базилікою Nuestra Se?ora del Pino. Ще ж офіційна слолиця Гран Канарії — Лас Пальмас з одним із найбільших портів у світі. Ну і бути на острові, і не побачити справжні піщані дюни в Маспаломасі, не побувати на Roque Nublo, кам'яна 80-ти метрова брила на висоті 1800 метрів, якій, як кажуть, поклонялися аборигени гуанчі, і звідки відкривається захоплююча панорама Гран Канарії і вулкану на сусідньому Тенеріфе — ні, це нереально кльово!!!

Скільки це коштує?

Переліт в дві сторони обійшовся нам в середньому 1727 грн/чол, віза+збори 580 грн/чол, ці витрати ще до виїзду, а на острові найвагоміші витрати такі: проживання нам обійшлося в 353 євро загалом за 7 ночей, 5 осіб, оренда машини — 80 євро загалом, продукти харчування — на 220 євро, аква/зоопарк — 46 євро/чол, бензин — 78 євро. 

Допоміжні ресурси

Російськомовні Форум Вінського, форум Гран Канарії, ось англомовний досить інформативний сайт, ще ось мапи острова і міст.

А тепер — фотки!!!

Звіти: Подорож до о.Гран Канарія: відгуки, ЧаПи, фотозвіт
Жешув приємно вразив нас своєю чистотою, а то навіть і педантичністю, якщо про місто взагалі доречно так говорити, але, тим не менше, екскурсія сподобалася, побували і в новій, і в старій частині міста, де на їхній площі Ринок насолоджувалися місцевим пивом — саме те, що треба в спекотний день)) 

Звіти: Подорож до о.Гран Канарія: відгуки, ЧаПи, фотозвіт
5.00 ранку. Барселонський метрополітен. Ми тут сьогодні перші пасажири. Тут тепло і безпечно. Не те, що було ззовні ще кілька годин тому. По місту бігають щурі, на Рамблі тусуються «нічні метелики» і торгаші пивом і дечим менш дозволеним. При чому, вони всі явно не іспанці, а звідкись з Африки приїхали, шукають кращого життя мабуть… Вночі неподалік площі Каталонії, по черзі дрімаючи, також вперше познайомилися і з місцевою поліцію, чемні і привітні, охайно вдягнуті, до нас абсолютно ніяких претенцій, тільки застерегли слідкувати за речами, бо злодюжок вистачає. 

Звіти: Подорож до о.Гран Канарія: відгуки, ЧаПи, фотозвіт
Рамбла зранку — це зовсім інша Рамбла!!!

Звіти: Подорож до о.Гран Канарія: відгуки, ЧаПи, фотозвіт
Ринок Бокерія. Гуляючи Рамблою — його точно не пропустите. Солодощі, хамон, багато хамону, риба, фрукти і фреші, спеції і перці, як-от на фотці. 

Звіти: Подорож до о.Гран Канарія: відгуки, ЧаПи, фотозвіт
L'Arc de Triomf — Барселонська тріумфальна арка.

Звіти: Подорож до о.Гран Канарія: відгуки, ЧаПи, фотозвіт
Національний делікатес Іспанії — хамон.

Звіти: Подорож до о.Гран Канарія: відгуки, ЧаПи, фотозвіт
Вид на океан із балкончика наших апартаментів. До пляжу — рукою подати.

Звіти: Подорож до о.Гран Канарія: відгуки, ЧаПи, фотозвіт
Містечко Puerto de Mog?n.

Звіти: Подорож до о.Гран Канарія: відгуки, ЧаПи, фотозвіт
Пляж Amadores — один з нещодавно відкритих на Гран Канарії пляжів. 

Звіти: Подорож до о.Гран Канарія: відгуки, ЧаПи, фотозвіт
Захоплюючі і величні гори Гран Канарії, а там далі — сусідній Тенеріфе. 

Звіти: Подорож до о.Гран Канарія: відгуки, ЧаПи, фотозвіт
Славнозвісний Roque Nublo. 

Звіти: Подорож до о.Гран Канарія: відгуки, ЧаПи, фотозвіт
Релігійна столиця острова — містечко Teror.

Звіти: Подорож до о.Гран Канарія: відгуки, ЧаПи, фотозвіт
Firgas

Звіти: Подорож до о.Гран Канарія: відгуки, ЧаПи, фотозвіт
Візитівка Maspalomas-у — піщані дюни.

Звіти: Подорож до о.Гран Канарія: відгуки, ЧаПи, фотозвіт
Столиця Гран Канарії — Las Palmas.

Звіти: Подорож до о.Гран Канарія: відгуки, ЧаПи, фотозвіт
А в Palmitos Park пощастило потрапити на шоу дельфінів.

Звіти: Подорож до о.Гран Канарія: враження, ЧаПи, фотозвіт
І нарешті Краків, центральна частина міста. Пора додому...






8 коментарів

avatar
Ото  відпустка!  Подорож  вражаюча,  і  дякую за   детальний  опис,  можна  брати  на  замітку коли  планувати відпочинок  за  кордоном.
avatar
так і є, дійсно вражаюча, такі подорожі не забуваються!!! звичайно, користуйтеся на здоров«я — для того й писалося))
avatar
Скільки ви за хамон дали?
avatar
45євро за 6кг-вий хамон 
avatar
Я збираюся туди в травні. Але чому вибрали такий довгий маршрут?! Я забронювала: Віззейр в Мілан Бергамо, а звідти Райнейр на Гран Канарію. Стиковка туди — в межах 2-3 годин, назад доведненься 8 годин чекати в Мілані — ніч (хтось знає, чи біля аеропорту там можна економно переночувати?). Дорога туди-назад вийшла 3000 грн.
Дуже дякую за інформативний допис про сам острів. Не підкажете, дюни безпечні? На них можна вилазити, з'їжджати? Чи може піском привалити? 
avatar
довгий маршрут получився, бо ми хотіли якомога менше потратити на трансфери. 1700 проти 3000, то є відчутна різниця. ми розглядали і інші варіанти, як добиратися туди-назад, але такий варіант більш-менш оптимальний получився — погуляли вдосталь і в Жешуві, і в Барселоні, і в Кракові, + достатньо часу мали на реєстрацію, посадку і тп.  

щодо ночівлі: а виліт назад з аеропорту Бергамо, я так розумію, щоб зразу до Львова? тоді варто шукати варіанти ночівлі в самому Бергамо, до Мілану далеченько буде.

так, дюни безпечні, але пісок досить гарячий, без взуття нереально ходити. якщо я правильно зрозумів питання, то пісок майже не зсувається, коли сходиш з дюн, вони насправді не є дуже високі і круті, так що не варто переживати за то.
avatar
У вас, звичайно, дорога дешевше обійшлася (але довше). Проживання теж, бо ви компанією. А я сама їду. Але, вже все заплачено, то не буду на цьому зациклюватися.
avatar
і правильно, головне, щоби відпочинок приніс масу вражень і емоцій. впевнений з нашого досвіду, так і буде))) Гран Канарія того вартує. розкажете потім, як з"їздили.  
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.