avatar

Готуємось до кінця світу або що таке сухий пайок і з чим його їдять

 

Готуємось до кінця світу або що таке сухий пайок і з чим його їдять

Останнім часом тільки  й чути розмови про те, що скоро наступить кінець світу і всі ми помремо. Окремою гілкою дискусій виявилось твердження про те, що кінця як такого не буде, наша планета всього-навсього на декілька днів порине в повну темряву, не будуть працювати електроприбори, не буде діяти електромагнітне поле. Остання версія найбільш вірогідна, на думку більшості жителів нашої планети, через те деякі почали готуватись до цього “свята”, а саме бронювати місця в бункерах і ковчегах, закупатися водою, свічками і провізією. Портал “Невдома” вирішив не обходити стороною таку важливу подію і дати декілька порад нашим читачам, щоб кінець світу не застати зненацька.
 

Не в залежності від того, де ви зібратися “святкувати” таку велику подію, вдома з батьками, в компанії з друзями, чи в бункері під землею, вам необхідно запастись мінімумом речей. Щоб вижити декілька днів в повній темряві без будь-яких електроприладів, середньостатистичному українцю окрім горілки, сала і гарної компанії знадобляться: сірники, свічки або керосинова лампа, запас води, теплі речі, а також продукти, які можна буде приготувати навіть за відсутності елементарних умов.

 

Тут в пригоді стануть сухпайки, які розраховані на приготування в різноманітних умовах. Зазвичай сухпайок містить все, що необхідно для повноцінного харчування на добу (або на один раз), а також приладдя для того, щоб цю їжу приготувати. Ідеальний варіант до кінця світу! Сьогодні ми розглянемо американський сухпай та російський. Нажаль, не вдалося знайти склад українського варіанту з фотографіями і описом, але знаючі люди кажуть, що він дуже схожий на російський.

 

Варто зауважити одну головну відмінність американських пайків від наших — спосіб приготування. Американський сухпай готовий до споживання і для розігрівання їжі зовсім не потрібен вогонь. Як? В комплект входить спеціальна хімічна сполука, яка при взаємодії з водою нагріває її до температури кипіння. Вода заливається в пакет з напівфабрикатом і за декілька хвилин їжа готова. Розірвати, залити, перемішати, зачекати — це всі дії, які виконує американський солдат щоб поїсти. В нашому ж варіанті сухого пайка міститься все необхідне для “природного” розігріву їжі. Спеціальні негаснучі сірники, металічна пластинка, яка за декілька рухів перетворюється на портативний пальник, спиртові таблетки для розпалювання вогню. Сама ж їжа упакована в металічні тарілки одноразового використання, для того щоб можна було без проблем розігріти таку їжу на вогні.

 

Отже. Американський сухпай вражає різновидом раціону, їх солдатів дійсно гарно кормлять! Всього існує 24 варіанти американський пайків, які розраховані на одноразовий прийом їжі. З повним списком можна ознайомитись тут. Опишу меню декількома назвами блюд: біфштекс з грибами, свинні відбивні, гуляш, печені яблука, спагеті з овочами, пельмені з телятиною, грудка індички, рис по-креольски… Дійсно вражає. Щороку американські солдати з”їдають 35 мільйонів пачок з сухим пайком. Дістати їх звичайним смертним не вдасться — всі вони є власністю уряду США. Та все ж, декілька пакетиків вдалося отримати і звичайним людям, які охоче розповідають про це в інтернеті. В цій статті ми покажемо один з 24 пакетів сухого пайка, яким годують американців.

 

Ось так виглядає запакований пакет і ось що знаходить всередині нього:
 

 

В маленькій упаковці багато корисних дрібничок: холодний порошковий чай, волога серветка, звичайна серветка, сіль, сірники. Колись там була цигарка, але враховуючи сучасну тенденцію до пропагування здорового образу життя, уряд вирішив залишити тільки сірники. Доречі, незрозуміло навіщо, адже ми вже знаємо, як цей пайок розігрівається, вогню для цього не потрібно. Ще в цьому пакетику знаходиться маленька баночка соусу табаско і жуйка. Доречі, жуйка з проносним ефектом, здогадайтеся чому :)

В якості обіду тут представлена італьянська лазанья. Відкриваєш пакетик, заливаєш водичкою, пішов запах хімії.  Декілька хвилин і обід готовий:


До лазаньї пропонується поїсти крекерів з арахісовим маслом, а на десерт цілих три блюда! Ананас, какао і якийсь стрьомний пиріжок з написом «не їсти»:
 

Концентровані напої і таблетки для нагрівання води показувати не будемо, краще відразу перейдемо до «нашої» їжі і подивимося, що їдять українські і російські солдати.  

Отже, наш сухий пайок розрахований на одну добу, тобто тут вдосталь їжі, щоб повноцінно прохарчуватися як мінімум тричі. Як ви вже знаєте, наша їжа розігрівається за допомогою вогнища, тому ніяких порошків і напівфабрикатів ви тут не побачите. Ось так виглядає запакований пайок і ось що знаходиться всередині:
 

В коробці ИРП-7 (Индивидуальный рацион питания №7) лежить наступне:

два вида хлібців
м'ясо косервоване
риба консервована
гречнева каша
м'ясо з зеленим горошком
овочева ікра
цукор, сіль, пець
чай в пакетиках
згущене молоко або плавлений сир
концентрат для тонізуючого напою
фруктове повидло двох видів
полівітаміни
розігрівач
6 сірників
серветки, ложки, відкривачка для консерв

Доречі, ось як виглядає мрія туриста, що поміщається на долоні. Спеціальна металічна пластина, яку потрібно зігнути в визначених місцях, щоб придати їй форму. Посередині ставиться спиртова таблетка і підпалюється водо- і вітростійкими сірниками. На таку споруду ставиться тарілка з обідом і розігрівається за декілька хвилин. 


Геніально, правда ж? ))

Раціон середньостатистичного слов'янсього солдата збагачений білками-жирами-вуглеводами, адже сюди входить і м'ясо, і злаки, і овочі в достатній кількості. Ось як виглядають перші блюда цього сухпайка:



Металічні тарілки, призначені для одноразового використання. Справжнє м'ясо, справжні овочі, одним словом — справжня їжа. ЇЇ цілком можна споживати і в холодному вигляді, в той час як американський варіант представлений напівфабрикатами, які без гарячої води практично нічого не варті. Скоріш за все вони будуть як мінімум несмачні в сирому вигляді. 

Ось наш стандарний обід — гречка, риба, печиво з варенням:


Не знаю як вам, а мені більше подобається наш варіант сухого пайка. І ніякі лазаньї з біфштексами не замінять смачнючої гречки з тушонкою :)

А як ви готуєтесь до кінця світу? Можливо у вас є свої секрети, що допоможуть вижити декілька днів у повній темряві за відсутності будь-якої енергії?  Поділіться з нами!
 

8 коментарів

avatar
Пельмені  в  гамериканському пайку  просто вбили наповал:)
Ще  там  здається  є  меню для  вегетаріанців.
Щодо  українського пайка, то  він  трошки  менший,  та  «скупіший» на  всяки  вкусняшки. Ще  забула додати до  складу  активоване  вугілля,  яким  у  нас  можна  і воду  очистити  і  вилікуватись від розладу травлення. 
avatar
Є така штука, дійсно забула. 
От же ж як воно, як слов«янам так активоване вугілля, а як американцям то жуйку з проносним ефектом ))
avatar
Так  ото ж) Наших  рятують від,  а  їх навпаки, бо  видать  та  вся  хімія   не  дуже то  й  виходить  природнім  способом:))))
avatar
про російські сухпайки  читав раніше, класна річ, доречі у нас їх купити зовсім не проблема(не знаю точно чи російські чи українські).
avatar
Як на мене чуток обємний пакунок. ВАждко взяти таких 5 наприклад.

Зігдний, стара добра тушонка з нічим не зрівняється :) 
avatar
Ну  скажем  так —  дивлячись  куди  йдеш,  на  скільки. Якщо в  пакунку  брати  - то  так, об'ємні,  а  якщо розпатрошити — то не  так  вже  й  багато  місця  займає. Не  набагато більше  ніж  звичайні  консерви.
avatar
Стару добру тушенку зараз не знайдеш, одне українське лайно хіба що повезе знайти білоруську, и то ціна вражає. Тим більше, що жерти сам тушняк тяжко, хочеться різноманиття, а буває, що варити часу нема. А для приготування(розігрівання) сухпая достатньо 5хв. В російскому взагалі повній комплект всього що треба є, сірники, сухе пальне, ложки, вологі серветки, чай, солодке… що ще потрібно певно тільки пляшку кньяку чи віски
avatar
На жаль відсутність  якості  позначається  не  лише  на  одній  тушонці,  а  й  на  усіх  продуктах  харчування,  зокрема  й консервованих. А тут хоч  для  військових  щось по- людськи зробили.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.