Як правильно пакувати рюкзак
Задача проста до неможливого. Все впирається в два правила: важчі речі мають бути ближче до спини і дна, але одночасно речі, які можуть нам пригодитись повинні знаходитись під руками. Тобто намагаємось розподілити вагу так, щоб вона як найменше тягнула назад.
Досить часто ці правила самі собі суперечать. Наприклад, дзеркальний фотоапарат. Я відношу його до предметів середньої ваги, але в той самий час ставити на нього ще якісь речі не завжди хочеться. Вот і починається що попали під дощ, і щоб дістати куртку чи дощовик приходиться спочатку витягувати його.
Варто зразу продумати алгоритм подорожі, і що нам може пригодитись в першу чергу. Досить часто люди умудряються білети чи гроші ховати кудись дальше, або, буває, що запхають в кишеню куртки, а куртку десь в низ. І вот тут починається… Я дуже сумніваюсь, що намет вам буде потрібний при кожній зупинці. А вот якийсь легкий перекус чи термос ховати далеко не варто. До речі на рахунок термосу, як підказує практика, в рюкзаку завжди є місце між речами. Нічого об’ємного туди засунути не можна, а вот термос входить чудово, ну і діставати його не важко.
Такі речі, як каремати краще нести збоку рюкзака. Але не варто забувати, що у транспорті ви будете займати дуже багато місця і, скоріш за все, буде багато незадоволених. Є також варіант розмотувати його в середині — дуже зручно, якщо у вас рюкзак типу лонг. В моєму варіанті він зменшує корисний об’єм в два рази.
До речі, перед тим як кудись йти перевірте чи вас не тисне спинка. Буває часто коли якась банка повернеться ребром і тре вас всю дорогу. При цьому навіть дуже хороша спинка може не допомогти. В мене вічна проблема з казанком. Він любить час-від-часу повертатись і впиратись ручкою в пояс. В результаті вже через годину недобрий настрій. Сама більша проблема в тому, що, коли пакуєш, цього не завжди помітиш.
Документи і більша частина грошей кладеться під клапан. Якщо у вас є кишеня для грошей на поясі — вважайте, що вам дуже пощастило. Туди можна поставити невелику суму грошей, яка завжди пригодиться в дорозі. Звісно, якщо ви далеко від цивілізації, то гроші можна замінити на цукерки :).
Ми з Юлею намагаємось розподілити речі так, щоб зменшити до мінімум пошук речей десь в низу. Виходить, що вона несла намет, одежу, перекус і аптечку, а останнім часом, і фотоапарат. Я беру два спальника, казанок, основну їжу і сокиру. Зверху в мене закріплена куртка. Висновок — речі треба пакувати разом, а не по принципу «кожен носить тільки своє».